Çarşamba, Kasım 26

Güle Güle Şampiyonlar Ligi (1-2)


Nasıl başlayayım bilemedim.Mutlak 3 puan almak istediğimiz ve almamız gereken bir maçtı.Çokta iyi başladık,daha ilk dakikalarda 2 önemli atak birde mutlak gol pozisyonumuz vardı.Kısacası her şey lehimize doğru gelişirken,Porto ilk ciddi atağında golü buldu,hafif bir şaşkınlık olsada üstünden kalkabiliriz diye düşünüyordum.Maçın üçte birlik kısmı tam geride kalırken Lisandro'nun eliyle bir güzel indirdiği top ve net bir vuruş 2.gollerini getirdi.Kesinlikle el ve sarı karttı.Maçta belki galibiyeti haketmemiş olabilirsin ama böyle bir ele de itiraz hakkın vardır.Hızlı gelen bir topu el hariç hiç bir uzuv o şekilde yere indirip,kontrol altına alamaz.Bu goldeb sonra altından çok zor kalkabileceğimiz bir yükün altına girdik.Geçen sene olsa durumları biliyorsunuz,mağlubiyete isyan,ruhlu oyun ve geri dönüş.Bu sene için öyle bir şey söyleyemeyeceğim maalesef.Alzaymırlı bir yaşlı gibi halen hayal görmeye devam eden bir teknik adam.Avrupa Şampiyonasını devam ediyor sanan,oyunu okuyup müdahele etmeyi bilmeyen,bilse bile yaşı gereği o atikliği gösteremeyen bir insan.Daha ne diyebilirim.Sana kim dedi çeyrek final oynayan takımın taktiğini baştan aşağıya değiştir diye.Olamaz böyle bir şey.Raul'u kadroya almadığı günden beri futbol bilgisinden şüphe ettiğim kişi Fenerbahçe'nin başına gelmiş ve takımı felç etmişti.Bu başarısızlığın ardından diye yazılan bir yazı değil aslında ilk geldiği gün bile kafamda soru işaretleri vardı.Aragones için ayrıca bir sayfa dolusu yazı bile yazılabilir.Neyse tekrar maça dönelim.İkinci yarıya hızlı başladık ama maçın ilk dakikalarındaki o mükemmel başlangıçta bir şey olmadıysa bunda hayli hayli bişey olmazdı.Kazım'ın şutunda top defansa çarpıp kaleye girdiğinde belki dedik ama 2-1 yenilmiştik.Taraftara yazık ettiniz.Son maçta yapacaklarınızdan sorumlusunuz.Futbolcular hakkında da pek yorum yapmaya gerek yok.Ama Yasin,Çaykur Rize'de bile atakları kesemezken Avrupa maçlarında ne yapsın,bu adamın bu takımda işi ne?! Onun haricinde iyi gününde kötü gününde olanlar vardı.Her zaman ki gibi desteğe devam ediyoruz.Gruptan çıkasın diye sevmiyoruz seni.Sadece mücadele et yeter.

Hakemler: Alberto Undiano Mallenco , Fermin Martinez Ibanez , Roberto Alonso Fernandez (İspanya)
FENERBAHÇE: Volkan Demirel , Gökhan , Yasin , Edu , Roberto Carlos , Deivid (Burak dk. 77 ), Josico , Emre (Kazım dk. 46 ), Uğur Boral , Alex, Güiza
FC Porto: Helton , Fucile , Rolando , Bruno Alves , Pedro Emanuel , Tomas Costa (Guarin dk. 62 ), Fernando , Meireles , Lisandro , Hulk (Pele dk. 79 ), Rodriguez (Mariano dk. 75 )
Goller: Lisandro (dk. 19 ve 28), Kazım (dk. 63)
Sarı Kartlar: Emre, Yasin, Uğur, Edu, Gökhan (Fenerbahçe), Fernando (FC Porto)

Hiç yorum yok: